Dantų kanalų gydymas

Kanalų gydymas su mikroskopu užtikrina maksimalią darbo kokybę.

Dantų šaknų kanalų gydymas (endodontinis gydymas) atliekamas esant pažeistam uždegiminio proceso danties vidiniam audiniui – pulpai.

Pulpą sudaryta iš puraus jungiamojo audinio, kuriame išsidėsčiusios ląstelės ir skaidulos, kraujagyslių ir nervų tinklo. Dėka kraujotakos ir limfos sistemos pulpa tampriai susieta su viršūniniu periodontu, atskirais organais ir visu žmogaus organizmu.

 

 

Kada reikalingas endodontinis gydymas?
Pulpoje pažeidimas susiformuoja, kai ilgą laiką yra dirginama patologinio proceso tokio kaip – danties ėduonis (kariesas), mechaninė trauma (danties vainiko perplombavimas), lėtinės traumos (aukšta plomba, protezas), ūmi trauma (danties sumušimas), kurių metu bakterijoms pasiekus pulpos audinius, vystosi pulpos uždegimas – pulpitas.
Kas nutinka, negydant dantų šaknų kanalų?
Laiku nesikreipus į gydytoją odontologą, pulpos audiniai žūsta ir infekcija pasiekia viršūninį apydantį. Kai infekcija pasiekia viršūninį apydantį ir nepašalinama iš dantų šaknų kanalų, tai susiformuoja kaulo destrukcija (nyksta kaulas) – pasireiškia viršūninis periodontitas.
Kaip gydomi dantų šaknų kanalai?
Skiriamas konservatyvus pirminis dantų šaknų kanalų gydymas, kai pašalinama gyvybinga, negrįžtamai pažeista pulpa, siekiant išlaikyti sveikus apydančio audinius, ir negyvybinga, infekuota pulpa, norint panaikinti viršūninio apydančio audinių patologijos priežastį.

Taip pat gali būti atliekamas dantų šaknų pergydymas, kurio tikslas pašalinti nekokybišką užpildą iš dantų šaknų kanalų sistemos ir atstatyti periapikalinių audinių būklę iki sveikos.

Konservatyvus pirminis endodontinis gydymas ir pergydymas atliekami taikant naujausias ir pažangiausias gydymo priemones ir naudojant mikroskopą. Tik kokybiškas šaknų kanalų gydymas užtikrina sėkmingą danties funkcionavimą burnoje. Mūsų klinikos gydytojai rekomenduoja endodontiškai gydytus dantis stebėti ir reguliariai atvykti profilaktinei gydytojo apžiūrai.

Jelena Gudač
Med. dr. gyd. endodontologė

 

Esant galimybei, VIC odontologijos klinikų gydytojai visada stengiasi pirmiausiai pritaikyti endodontinį gydymą ir išsaugoti dantį, nes natūralaus danties išsaugojimas garantuoja:

  • efektyvų kramtymą,
  • normalią kandimo jėgą ir pojūtį,
  • apsaugo šalia esančius dantis nuo papildomo nusidėvėjimo ir deformacijos.
Kainos
Pasirinkite norimą matyti klinikos kainyną:
Vilnius
A. Vivulskio g. 7
Kaunas
Kalniečių g. 247
Specialistai
Jelena Gudač
Med. dr. gyd. endodontologė
PLAČIAU
Vilnius, A.Vivulskio g. 7
Jurgita Tamošiūnaitė-Grigaitienė
Gyd. odontologė endodontologė
PLAČIAU
Kaunas, Kalniečių g. 247
Aušra Gudžinskienė
Gyd. odontologė
PLAČIAU
Kaunas, Kalniečių g. 247