Dantų plombavimas
Dantų plombavimas gali būti reikalingas ėduonies pažeistam ar seniai plombuotam dančiui.
Ėduonis gali formuotis ir sveikame, ir plombuotame dantyje.
Pacientas pradžioje pastebi pakitusią danties spalvą, vėliau gali pradėti jausti skausmą valgydamas ir gerdamas šaltus gėrimus. Vos pajutus vieną iš šių požymių, rekomenduojama kuo skubiau kreiptis į gydytoją odontologą.
Mūsų tikslas – kuo anksčiau diagnozuoti dantų pažeidimus ir juos gydyti, išsaugant kuo daugiau sveiko danties audinio.
Plombavimas
Plombavimas suprantamas, kaip konservatyvi profilaktinė priemonė, skirta apsaugoti esamą danties nervą nuo galimo pažeidimo ir tolimesnių sunkesnių komplikacijų. Plombavimas atliekamas dažniausiai vieno vizito metu gydytojo kabinete. Įprastai dantys plombuojami šviesoje kietėjančiais kompozitais, rečiau stiklojonomeriniais cementais. Plombuojami tik santykinai nedideles ir vidutines ertmes turintys dantys. Didesnius defektus turinčius dantis rekomenduojama atsatyti protezavimo restauracijomis- įklotais, užklotais, vainikėliais.
- Prieš procedurą plombuojama vieta nuskausminama vietiniais anestetikais.
- Dantis preparuojamas maksimaliai tausojant natūralius ir sveikus danties audinius.
- Plombuojama stengiantis kuo tiksliau atkurti buvusią danties struktūrą.
- Kompozitai tarpusavyje skiriasi daugeliu savybių (spalva, skaidrumu, elastingumu ir t.t.), todėl tik nuo gydytojo profesionalumo priklauso kaip tiksliai bus atkurta danties spalva ir forma.
Plombavimas pagal pavaškavimą
Dar kitaip vadinama- sąkandžio kėlimas kompozitu pagal dantų techniko pavaškavimą. Toks gydymo metodas reikalingas bruksuojantiems pacientams arba tiems, kurių dantų vainikų aukštis yra sužemėjęs dėl įvairių priežasčių. Atliekant plombavimą pagal pavaškavimą prieš tai yra nuimami atspaudai, pagal kuriuos dantų technikas gali vaškuoti būsimų dantų anatomiją, o gydytojas plombuoti.