Dantų plombavimas

Dantų plombavimas gali būti reikalingas ėduonies pažeistam ar seniai plombuotam dančiui.

Ėduonis gali formuotis ir sveikame, ir plombuotame dantyje.

Pacientas pradžioje pastebi pakitusią danties spalvą, vėliau gali pradėti jausti skausmą valgydamas ir gerdamas šaltus gėrimus. Vos pajutus vieną iš šių požymių, rekomenduojama kuo skubiau kreiptis į gydytoją odontologą.

Mūsų tikslas – kuo anksčiau diagnozuoti dantų pažeidimus ir juos gydyti, išsaugant kuo daugiau sveiko danties audinio.

Pradinėje ėduonies stadijoje dantis yra gydomas be gręžimo ir plombavimo.  Danties audiniai yra stiprinami mineralinių medžiagų, fluoro, kalcio preparatais.
Esant gilesniems danties audinių pažeidimams, dantis yra gręžiamas, šalinami ėduonies pažeisti audiniai, o jų defektas panaikinamas labai aukštos kokybės kompozicinėmis plombomis. Atstatant sugedusį dantį, atkuriama danties anatominė forma, kramtymo funkcija bei estetinė išvaizda.
Priklausomai nuo klinikinės situacijos vieno danties plombavimas gali užtrukti nuo 30 minučių iki 2 valandų. Po dantų plombavimo rekomenduojame kas pusę metų atlikti profesionalią burnos higieną bei atvykti profilaktinei patikrai ir plombų poliravimui.

Plombavimas

Plombavimas suprantamas, kaip konservatyvi profilaktinė priemonė, skirta apsaugoti esamą danties nervą nuo galimo pažeidimo ir tolimesnių sunkesnių komplikacijų. Plombavimas atliekamas dažniausiai vieno vizito metu gydytojo kabinete. Įprastai dantys plombuojami šviesoje kietėjančiais kompozitais, rečiau stiklojonomeriniais cementais.  Plombuojami  tik  santykinai  nedideles ir vidutines ertmes turintys dantys.  Didesnius defektus turinčius dantis rekomenduojama atsatyti protezavimo restauracijomis- įklotais, užklotais, vainikėliais.

 

  • Prieš procedurą plombuojama vieta nuskausminama vietiniais anestetikais.
  • Dantis preparuojamas maksimaliai tausojant natūralius ir sveikus danties audinius.
  • Plombuojama stengiantis kuo tiksliau atkurti buvusią danties struktūrą.
  • Kompozitai tarpusavyje skiriasi daugeliu savybių (spalva, skaidrumu, elastingumu ir t.t.), todėl tik nuo gydytojo profesionalumo priklauso kaip tiksliai bus atkurta danties spalva ir forma.

Plombavimas pagal pavaškavimą

Dar kitaip vadinama- sąkandžio kėlimas kompozitu pagal dantų techniko pavaškavimą. Toks gydymo metodas reikalingas bruksuojantiems pacientams arba tiems, kurių dantų vainikų aukštis yra sužemėjęs dėl įvairių priežasčių. Atliekant plombavimą pagal pavaškavimą prieš tai yra nuimami atspaudai, pagal kuriuos dantų technikas gali vaškuoti būsimų dantų anatomiją, o gydytojas plombuoti.

 

 

Kainos
Pasirinkite norimą matyti klinikos kainyną:
Vilnius
A. Vivulskio g. 7
Kaunas
Kalniečių g. 247
Specialistai
Inga Kinderytė
Gyd. Odontologė
PLAČIAU
Vilnius, A.Vivulskio g. 7
Aušra Gudžinskienė
Gyd. Odontologė
PLAČIAU
Kaunas, Kalniečių g. 247
Dalia Daraškevičienė
Gyd. Odontologė
PLAČIAU
Vilnius, A.Vivulskio g. 7
Jovita Dubinskienė
Gyd. Odontologė
PLAČIAU
Kaunas, Kalniečių g. 247
Julija Nazimova
Gyd. Odontologė
PLAČIAU
Vilnius, A.Vivulskio g. 7
Ramunė Mickienė
Gyd. Odontologė
PLAČIAU
Kaunas, Kalniečių g. 247
Viktorija Goberė
Gyd. Odontologė
PLAČIAU
Vilnius, A.Vivulskio g. 7