Protezavimas: dantų ir implantų

Šiuolaikinis dantų protezavimas skirtas atkurti ne tik trūkstamus pavienius ar visus dantis, prarastas sąkandžio ir kramtymo funkcijas, bet ir sukurti estetišką, gražią ir harmoningą šypseną.

 

Mūsų klinikos tikslas

Maksimaliai išsaugoti Jūsų turimus dantis. Šiuolaikinės pažangios protezavimo technologijos leidžia atsisakyti radikalaus dantų šlifavimo, pasirenkant atstatymą tvirtomis ir estetiškomis (savo spalva, skaidrumu, forma atkartojančiomis  natūralų dantį) bemetalės keramikos restauracijomis – užklotais, įklotais, laminatėmis ar daliniais vainikėliais.

 

Protezavimui naudojamos dantų restauracijos gali būti:

  • Laminatės
  • Užklotai/ įklotai
  • Vainikėliai
  • Tiltiniai protezai (fiksuoti ant dantų arba implantų)
  • Protezai (išimami arba fiksuoti ant implantų)

Nuotraukose parodytas protezavimas užklotu. Tokio protezavimo metu pašalinamos senos plombos, ėduonies pažeisti audiniai ir atkuriama viena keramikos restauracija – užklotu, kuris yra gaminamas laboratorijoje.

 

Protezavimui naudojamos medžiagos:

  • Metalo keramika
  • Cirkonio oksido keramika
  • ,,E.Max““ keramika
  • Stiklo keramika

Kaip pasirinkti?

Tinkamiausią gydymo metodą gydytojas odontologas parenka atsižvelgdamas į paciento burnos ertmės būklę, pageidavimus, įpročius, ankstesnes restauracijas, finansines galimybes.

Estetinis protezavimas ir jo eiga
1
Konsultacija ir gydymo plano sudarymas
Pirmosios konsultacijos metu yra atliekama pilna diagnostika, prireikus atliekami rentgenologiniai, kompiuteriniai ar kiti būtini tyrimai ir sudaromas visapusiškas ir individualiai paciento situacijai pritaikytas gydymo planas ir galimos jo alternatyvos. Jame išsamiai aptariama paciento dantų būklė, įvairūs dantų atkūrimo būdai, įvertinama gydymo trukmė bei atskiri etapai, gydymo kaina.
2
Būsimos šypsenos pamatavimas burnoje
Būsimos dantų formos pavaškavimas ir „pasimatavimas” burnoje yra atliekamas kiekvieno estetinio bei visos burnos protezavimo planavimo eigoje. Šio etapo metu yra atliekama veido, šypsenos diagnostika ir būsimų restauracijų planavimas bei dantų būsimos formos nustatymas.
3
Maketas
Technikas atlieka pavaškavimą laboratorijoje ant modelio. Tai protezavimo maketas, kuris, naudojant laikinas medžiagas, perkeliamas pacientui ant dantų, kad kartu su gydytoju galėtų įvertinti dantų formą, ilgį, dydį bei kitus funkcinius ir estetinius parametrus. Taip pacientas gali kartu dalyvauti gydymo planavime ir išsakyti savo nuomonę, kokios formos dantų norėtų. Grožio supratimas yra labai individualus, todėl šis etapas gydytojui ir pacientui leidžia įvertinti, ar estetikos suvokimas yra vienodas.
4
Dantų paruošimas atspaudams
Patvirtinus pavaškavimą pradedamas dantų paruošimas atspaudams. Vizito metu dantys nušlifuojami pagal turimą pavaškavimą, imami atspaudai, kurie siunčiami į dantų technikų laboratoriją nuolatinių restauracijų gamybai. Šio vizito pabaigoje pacientui pagaminamos laikinos restauracijos iki kito vizito.
5
Restauracijų matavimas/cementavimas
Nuolatinių restauracijų matavimas. Po matavimo, jei spalva, forma ir funkcija tenkina tiek gydytoją, tiek pacientą, galimas cementavimas. Kitu atveju, gali tekti restauracijas siųsti dantų technikui atlikti keletą korekcijų. Šio papildomo etapo ypač gali reikėti tuomet, kai atkuriame vieno danties defektą ir deriname prie gretimų natūralių dantų.
6
Kontrolinės apžiūros
Norėdami užtikrinti gydymo implantais bei dantų protezavimo ilgaamžiškumą pacientams akcentuojame burnos higienos svarbą bei reguliarų lankymąsi pas burnos higienistą ir gydytoją specialistą.

Skaitmeninis atspaudas – naujovė, pakeitusi įprastas atspaudines mases

Kompiuterizuotas skaitmeninis protezavimas tai vienas naujausių protezavimo metodų. Pasitelkiant kompiuterinį dantų skenavimą, modeliavimą ir frezavimą, įklotai, užklotai, vainikėliai, tiltai, laminatės pasižymi tvirtumu, ilgaamžiškumu, estetika, bemetale konstrukcija, tikslumu. Trimatis skaitmeninis dantų atspaudas gaunamas naudojant 3Shape TRIOS skenerį. Pagrindinis pliusas, kurį pastebi pacientai – nereikia nuimti atspaudų, kaip tai buvo įprasta iki šiol, nes visa informacija gaunama dantį skenuojant intraoraliniu skeneriu. Tai ypač aktualu pacientams, turintiems išreikštą pykinimo refleksą, nes nereikia dėti atspaudinės masės į burną.

Implantų protezavimas

Pamirškite apie tai, jog buvote netekę dantų – atkūrus trūkstamus dantis restauracijomis ant implantų jausitės lyg su savo dantimis.

Trūksta vieno danties
Tai pati paprasčiausia situacija, į prarasto danties vietą įsriegiamas implantas ir ant jo prisukamas danties vainikėlis. Šioje situacijoje danties atstatymas implantu turi didelį privalumą lyginat su klasikiniu protezavimo metodu, nušlifuojant gretimus dantis ir darant dantų tiltelį. Naudojant implantą gretimi dantys nėra šlifuojami, taip išsaugomi greta esantys sveiki dantys.
Trūksta kelių dantų
Kai žmogus yra praradęs keletą dantų vienoje eilėje, galima juos atstatyti dviem implantais ir suprotezuoti tilteliu ant implantų. Vadinasi, ant dviejų implantų galima pagaminti trijų vienetų dantų tiltą
Trūksta visų dantų
Tokiu atveju, jei turime bedantį ar potencialiai bedantį žandikaulį, dantų lanką atkuriame sriegdami 4-8 vnt. implantus ir ant jų pagamindami prisukamą (fiksuotą) protezą.
Plačiau apie reikiamą implantų skaičių bei atkuriamą dantų lanką aptariama konsultacijos metu su gydytojais odontologais specialistais.

Klinikiniai atvejai

Kainos
Pasirinkite norimą matyti klinikos kainyną:
Vilnius
A. Vivulskio g. 7
Kaunas
Kalniečių g. 247
Specialistai
Eglė Vindašiūtė-Narbutė
Med. Dr. gyd. Odontologė - Ortopedė
PLAČIAU
Vilnius, A.Vivulskio g. 7
Mantas Kėvelaitis
Gyd. Odontologas - ortopedas
PLAČIAU
Kaunas, Kalniečių g. 247
Rolandas Stripeikis
Gyd. odontologas
PLAČIAU
Vilnius, A.Vivulskio g. 7
Oskaras Godvaišas
Gyd. Odontologas - ortopedas
PLAČIAU
Kaunas, Kalniečių g. 247
Gabrielė Vilma - Bugelevičienė
Gyd. Odontologė - Ortopedė
PLAČIAU
Vilnius, A.Vivulskio g. 7
Jovita Dubinskienė
Gyd. Odontologė
PLAČIAU
Kaunas, Kalniečių g. 247
Kęstutis Vaičekauskas
Gyd. Odontologas - Ortopedas
PLAČIAU
Vilnius, A.Vivulskio g. 7
Viktorija Aužbikavičiūtė
Gyd. Odontologė
PLAČIAU
Vilnius, A.Vivulskio g. 7
Eglė Šinkūnaitė
Gyd. Odontologė
PLAČIAU
Vilnius, A.Vivulskio g. 7
Greta Kirlienė
Gyd. Odontologė - Ortopedė
PLAČIAU
Vilnius, A.Vivulskio g. 7
Robertas Kirlys
Gyd. Odontologas - Ortopedas - Ortodontas
PLAČIAU
Vilnius, A.Vivulskio g. 7