Dantų implantacija

Dantų implantacija – tai vienas pažangiausių ir efektyviausių dantų atstatymo metodų, užtikrinantis ilgalaikį rezultatą.

VIC odontologijos klinikų komandoje dirba implantuojantys gydytojai, kurie per savo praktiką jau įsuko daugiau nei 30 000 implantų. Ypatingai džiaugiamės galėdami dirbti su pasaulyje lyderiaujančiais šveicariškais dantų implantais Straumann, kurie mums garantuoja ypatingai gerą prigijimo rezultatą ir pacientų pasitenkinimą.

Dantų traumos nereta implantacijos priežastis. Dalinasi med. dr. burnos chirurgas S. Žukauskas.

Dantų traumos

Kada reikalinga dantų implantacija?

Danties implantas 3D modelis
Trūksta vieno danties

Tai pati paprasčiausia situacija, kai į prarasto danties vietą įsriegiamas implantas ir ant jo prisukamas danties vainikėlis. Šioje situacijoje danties atstatymas implantu turi didelį privalumą lyginat su klasikiniu protezavimo metodu, nušlifuojant gretimus dantis ir darant dantų tiltelį. Naudojant implantą gretimi dantys nėra šlifuojami, taip išsaugomi greta esantys sveiki dantys.

Paciento istorija: po danties traumos dantis atkurtas implanto pagalba

Vieno danties implantacija
Trūksta kelių dantų

Kai žmogus yra praradęs keletą dantų vienoje eilėje, galima juos atstatyti dviem implantais ir suprotezuoti tilteliu ant implantų. Vadinasi, ant dviejų implantų galima pagaminti trijų vienetų dantų tiltą.

Trūksta visų dantų

Tokiu atveju, jei turime bedantį ar potencialiai bedantį žandikaulį, dantų lanką atkuriame sriegdami 4-8 implantus ir ant jų pagamindami prisukamą protezą. Plačiau apie reikiamą implantų skaičių bei atkuriamą dantų lanką aptariama konsultacijos metu su gydytojais odontologais specialistais.

Operacijos eiga:

  • Sedacija. Jei pacientas pasirinko atlikti operaciją su sedacija, gyd. anesteziologas prieš pradedant gydymą, atlieka intraveninę sedaciją bei stebi pacientą visos operacijos metu;
  • Vietinis nuskausminimas atliekamas prieš implantaciją, tad pacientas nejaučia jokio skausmo;
  • Atliekama implantacija ir jei reikalinga augmentacija;
  • Siūlai dažniausiai išimami po 7-14d. Įvertiname gijimą, atliekame papildomą dentalinę rentgeno nuotrauką implanto kaule įvertinimui ir paliekame gijimo laikotarpiui. Implanto integravimosi kaule laikas gali būti 3-9mėn., priklausomai, nuo operacijos apimties ir augmentacijos reikalingumo.

Protezavimas ant implantų:

Paskutinis gydymo etapas – protezavimas. Gydytojas nuima nuo implantų atspaudą arba nuskenuoja ir pradedami gaminti protezai. Tam, kad tiksliai pritaikytumėme dantis, prireiks keletos vizitų. Plačiau apie dantų protezavimą ant implantų galite paskaityti skyrelyje “Implantų protezavimas”.

Kas yra dantų implantai?

Dantų implantas yra metalinis sraigtas, kuris yra sriegiamas į žandikaulį toje vietoje, kur buvo savas dantis. Dantis susideda iš vainiko (dalis, kuri matoma virš dantenų) ir šaknies (nematoma dalis po dantenomis, žandikaulyje). Būtent šaknis laiko dantį savo vietoje. Kai pacientas praranda dantį, reikia nuspręsti kaip jį atkurti ir išlaikyti. Tam buvo sukurti dantų implantai. Implantas su pritvirtintu danties protezu yra natūralaus danties atkartojimas.

Ką verta žinoti po dantų implantacijos?

Natūralu, kad savijauta po danties implantavimo gali būti kiek nemaloni – gali atsirasti nežymus skausmas, patinimas ar nedidelis karščiavimas. Iškart po procedūros gali pakraujuoti. Visi šie simptomai yra laikini ir dažniausiai greitai praeina, tačiau bent tris dienas po operacijos vertėtų save stebėti atidžiau.

Kiekvieno paciento organizmo reakcija yra itin individuali, todėl, jei neramina atsiradę simptomai, visada verta pasikonsultuoti su operavusiu burnos chirurgu.

Didžiausias patinimas po implantacijos būna antrą – trečią parą po operacijos arba tais atvejais, kai atliekamos sudėtingos sinuso dugno pakėlimo ar kaulo priauginimo procedūros. Retais atvejais po operacijos gali atsirasti mėlynės veido srityje. Norint sumažinti patinimą, reikėtų prie skruosto laikyti šaldomąjį kompresą, kuris turėtų būti suvyniotas į rankšluostį, ir šaldoma po 20 min. su keletos valandų pertraukomis.

Skausmas ir karščiavimas po danties implantavimo dažniausiai praeina per keletą dienų. Po procedūros paskiriami skausmą malšinantys, kraujo neskystinantys vaistai ir antibiotikai, kuriuos reikia vartoti tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas.

Priežiūra po implantacijos:

Pirmosiomis dienomis, siekiant nepažeisti operacijos vietos, reikėtų būti itin atsargiems:

  • dantis reikėtų valyti švelniai ir tik praėjus parai po procedūros;
  • rūkymas po implantacijos turi didelę įtaką dantų implantų atmetimui, sunkina žaizdų gijimą, todėl reikėtų susilaikyti bent 2 savaites po operacijos;
  • negalima skalauti burnos ir vartoti karštų valgių ar gėrimų pirmą parą po implantacijos;
  • pirmosiomis dienomis po procedūros reikėtų vengti fizinio krūvio.

Ką valgyti po dantų implantacijos?

Po dantų implantavimo dažnai susiduriama su klausimu – o ką galima valgyti? Ir ko geriau vengti? Vienas didžiausių dantų implantų, kurių pagalba atkuriama šypsena, privalumų ir yra galimybė pilnavertiškai mėgautis maistu nejaučiant diskomforto, skausmo. Implantai prigyja per 4-6 mėnesius. Kramtymo funkcija visiškai atkuriama tuomet, kai ant implantų yra pritvirtinamas fiksuotas dantų protezas.

Pirmosiomis dienomis po implantacijos svarbu kuo mažiau dirginti implantacijos vietą, nes audiniai gali būti itin jautrūs. Vartoti galima tik nekarštus, negazuotus ir mažai cukraus turinčius gėrimus. Bent 48 valandas po danties implanto įsriegimo reikėtų valgyti minkštą, skystą maistą.

Po danties implantavimo reikėtų vengti vartoti traškius maisto produktus, pavyzdžiui, traškučiai, spragėsiai, kietus vaisius ir daržoves – obuolius, kriaušes, ridikėlius, morkas ir pan. Derėtų atsisakyti ir tąsių maisto produktų, saldumynų, kurie gali prikibti prie dantų paviršiaus. Nederėtų valgyti ir rūgštaus ar aštraus maisto, vartoti labai karštų gėrimų.

Plačiau apie dantų implantus:

Dantų implantai yra vienas saugiausių sprendimų medicinoje, kurių prigijimas yra 95-100 proc. Implanto prigijimui įtakos turi daug skirtingų faktorių: genetika, burnos higiena, kaulo storis, dantenų storis, operacijos kokybė, implanto lydinys ir padengimas.

Straumann Roxolid SLActive:
a. Unikalus SLActive paviršius- chemiškai aktyvus ir hidrofiliškas (pritraukiantis skystį) paviršius skatina kaulo susidarymą aplink implaną. Tai dvigubai pagreitina implanto prigijimą ir sumažina praradimo riziką. Šio implanto prigijimo rodiklis artėja prie 100proc.;
b. Implantas sudarytas iš Roxolid®- patentuoto cirkonio/ titano lydinio;
c. Mikrolygmeniu porėtas SLA paviršius, kuris užtikrina greitesnį implanto prigijimą.
Straumann Roxolid SLA:
a. Implantas sudarytas iš Roxolid®- patentuoto cirkonio/ titano lydinio;
b. Mikrolygmeniu porėtas SLA paviršius, kuris užtikrina greitesnį implanto prigijimą.
NEODENT:
a. Gaminami iš šalto lydymo titano. Ši technologija leidžia maksimaliai pašalinti bet kokias priemaišas, tad visi implantai gaminami tik iš gryno ir švaraus aukštos klasės titano;
b. NEODENT turi daugiau nei 20m. darbo patirtį dantų implantų dizaino, gamybos ir kūrimo srityje;
c. NEODENT priklauso Straumann įmonių grupei;
d. Prigijimo rodiklis 97,9 proc.
Kainos
Pasirinkite norimą matyti klinikos kainyną:
Vilnius
A. Vivulskio g. 7
Kaunas
Kalniečių g. 247
Specialistai
Algirdas Puišys
Algirdas Puišys
Med. dr. gyd. odontologas periodontologas
PLAČIAU
Vilnius, A.Vivulskio g. 7
Dainius Razukevičius
Med. dr. gyd. burnos, veido ir žandikaulių chirurgas
PLAČIAU
Kaunas, Kalniečių g. 247
Gvidas Jankauskas
Gyd. burnos chirurgas
PLAČIAU
Kaunas, Kalniečių g. 247
Justina Deikuvienė
Gyd. odontologė
PLAČIAU
Vilnius, A.Vivulskio g. 7
Inesa Stigienė
Gyd. odontologė periodontologė
PLAČIAU
Kaunas, Kalniečių g. 247
Saulius Žukauskas
Med. dr. gyd. burnos chirurgas
PLAČIAU
Vilnius, A.Vivulskio g. 7
Jan Pavel Rokicki
Med. dr. gyd. burnos chirurgas
PLAČIAU
Kaunas, Kalniečių g. 247
Natalja Verina
Gyd. odontologė
PLAČIAU
Vilnius, A.Vivulskio g. 7
Viktorija Aužbikavičiūtė
Gyd. odontologė
PLAČIAU
Vilnius, A.Vivulskio g. 7