Profesionali burnos higiena

Teisinga ir reguliari burnos higiena- mažiau vizitų gydymui.

Profesionali burnos higiena – labai svarbus sveikatos aspektas. Nemalonus kvapas iš burnos, nesveiki, paslankūs dantys, kraujuojančios dantenos būna sergant dantų ėduonimi, gingvitu ar periodontitu. Dantų šepetėliu ne visuomet gerai išvalome dantis. Nešiojantiems implantus, breketus, dantų protezus gera burnos higiena ypač svarbu.

 

Ant dantų paviršių iš maisto likučių, mikrobų, nusilupusio burnos gleivinės viršutinio epitelinio sluoksnio susidaro balkšvai pilkos spalvos sunkiai matomos dantų apnašos, kuriose kaupiasi daugybė mikroorganizmų. Šios apnašos ir išsiskyrusios rūgštys pažeidžia dantų emalį, dantys pradeda gesti. Mikrobai, esantys keletą parų ant danties paviršiaus, išskiria toksinus, kurie dirgina dantenas, sukeldami pakitimus. Po kiek laiko tarp danties ir kaulo atsiranda kišenės, ilgainiui dantys tampa paslankūs, ir žmogus gali jų visiškai netekti.
Periodonto ligos yra neskausmingos ir jūs galite nežinoti, kad sergate šia klastinga, daugelį apydančio audinių pažeidžiančia liga. Ankstyva dantenų pažeidimo stadija vadinama gingvitu. Dantenos būna paraudusios, patinusios, kraujuoja valant dantis. Šioje stadijoje liga yra grįžtamoji ir gali būti išgydyta, pradėjus taikyti individualios bei profesionalios burnos higienos procedūras.
Sunkesnė ir labiau išplitusi dantenų liga yra periodontitas, kuris sukelia gilesnius dantenų ir kaulo pažeidimus. Ankstyvoje stadijoje ši liga taip pat pagydoma. Sergant periodontitu dantys tampa paslankūs, iškrenta patys arba juos išrauna odontologas.
Pagrindinės dantų ir periodonto ligų profilaktikos priemonės – profesionali šiuolaikiška burnos higiena.

Vizito pas burnos higienistą metu jums bus paaiškinta taisyklinga dantų valymo metodika, parinkta dantų pasta, skalavimo skystis, numatytas kitas vizitas profilaktiniam patikrinimui. Ultragarsiniu skaleriu, instrumentais, oro abrazijos būdu nuo visų dantų paviršių, periodonto kišenių nuvalomos kietos ir minkštos virš ir po dantenomis esančios apnašos, šalinami mikroorganizmai, jų išskiriami toksinai. Paciento pageidavimu valomi dantys gali būti nuskausminami. Šios procedūros atliekamos vieno ar kelių vizitų metu.

Pašalinus konkrementus ir apnašas, dantys nupoliruojami specialiais šepetėliais, guminiais diskeliais bei poliravimo pasta. Nupoliruoti dantų paviršiai yra atsparesni dantų ėduoniui, mažiau kaupiasi apnašų ir akmenų.

 

 

 

Vaida Žuravliova
Burnos higienistė
Patarimai

Dantų šepetėliu ne visuomet gerai išvalome ir sveikus dantis, o nešiojantiems breketus ar turintiems protezus ant dantų arba implantų, gera burnos higiena darosi sudėtingesnė ir reikalaujanti ypatingo kruopštumo. Profesionalią dantų priežiūrą ir higieną būtina atlikti reguliariai.

Vizito pas burnos higienistą metu Jums bus suteiktos šios paslaugos:

  • Ultragarsiniu skaleriu, instrumentais, oro abrazijos būdu nuo visų dantų paviršių ir periodonto kišenių nuvalomos kietos ir minkštos apnašos, mikroorganizmai, jų išskiriami toksinai;
  • dantys nupoliruojami specialiais šepetėliais, guminiais diskeliais bei poliravimo pasta. Nupoliruoti dantų paviršiai yra atsparesni dantų ėduoniui, kaupiasi mažiau apnašų ir akmenų;
  • paaiškinama taisyklinga dantų valymo metodika;
  • parenkama dantų pasta ir skalavimo skystis;
  • bendra burnos būklės kontrolinė apžiūra, ir jei reikalinga, paskiriamas tolimesnis gydymas.
Profesionali burnos higiena po protezavimo ant dantų ir implantų

Dažnai vyrauja klaidinga nuomonė, kad suprotezuoti dantys, bei implantai nereikalauja tokios kruopščios priežiūros kaip nuosavi dantys. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad apnašos ant protezų linkusios kauptis daugiau nei ant natūralių dantų, todėl burnos higieną, juos nešiojant, reiktų atlikti ypač kruopščiai.

Ypač rūpestingai reiktų prižiūrėti protezus ant implantų, kadangi tinkamai nenuvalius apnašų, aplink implantą gali atsirasti uždegimas, kuriam išplitus į gilesnius audinius, išsivysto periimplantitas, kuris gali lemti implanto netekimą.

Klausimai / Atsakymai
Ko vertėtų nedaryti iškart po burnos higienos?
Kiek laiko trunka atlikti profesionalią burnos higieną?
Ar galima burnos higieną atlikti nėštumo metu?
Kaip atliekama burnos higiena turint breketus?
Kaip dažnai reikia atlikti profesionalią burnos higieną?
Kaip atliekama burnos higiena vaikams?
Ar protezų ant dantų ir implantų valymas yra panašus?
Kuo gresia laiku neišvalytos apnašos ir akmenys?
Kainos
Pasirinkite norimą matyti klinikos kainyną:
Vilnius
A. Vivulskio g. 7
Kaunas
Kalniečių g. 247
Specialistai
Agnė Tamošaitienė
Burnos higienistė
PLAČIAU
Vilnius, A.Vivulskio g. 7
Jurgita Tamošiūnaitė
Burnos higienistė
PLAČIAU
Kaunas, Kalniečių g. 247
Dovilė Rimkevičiūtė - Lapėnė
Burnos higienistė
PLAČIAU
Vilnius, A.Vivulskio g. 7
Viktorija Zaverucha
Burnos higienistė
PLAČIAU
Kaunas, Kalniečių g. 247
Vaida Žuravliova
Burnos higienistė
PLAČIAU
Vilnius, A.Vivulskio g. 7
Julija Bužinskienė
Burnos higienistė
PLAČIAU
Vilnius, A.Vivulskio g. 7
Neringa Rimdžiūtė-Zaparackienė
Burnos higienistė
PLAČIAU
Vilnius, A.Vivulskio g. 7