Dantų balinimas
Jeigu Jums drąsiai šypsotis trukdo Jūsų netobula dantų spalvą – tai lengvai išsprendžiama, pasitelkus saugią ir efektyvią dantų balinimo procedūrą.
Kai kurie žmonės slepia savo šypseną, nes nėra patenkinti savo dantų spalva. Pacientai turi daug klausimų ir abejonių ar balinimas nepakenks jų dantims, kiek ilgai išliks rezultatas, galų gale kokį būdą ir kokią balinimo sistemą pasirinkti?
Dantų balinimo procedūra gali būti atliekama klinikoje arba namuose. Balinant klinikoje užtenka vieno vizito, balinant namuose- apie 2sav. Abu balinimo būdai yra efektyvūs, tačiau balinimas namuose reikalauja daugiau laiko ir kantrybės.
Moksliniais ir klinikiniais tyrimais buvo įrodyta, kad dantų balinimas, atliekamas prižiūrint burnos priežiūros specialistams, yra saugi procedūra. „Philips Zoom“ balinimo komponentų pH yra šarminis, todėl nesukelia emalio, bei dentino audinių pažeidimų.
- Plombos nebąla. Priekinių dantų srityje esančios plombos po balinimo procedūros gali ryškiai skirtis, nes tuomet, kai natūralus dantų emalis baltėja, plombos nekeičia savo spalvos. Reikia turėti omenyje, jog po balinimo procedūros tokias plombas gali tekti keisti naujomis.
- Protezuoti dantys nebąla. Ne tik plombos, bet ir protezuoti dantys vainikėliais ar laminatėmis nebąla. Jei visgi nuspręsite balinti dantis, spalva nuo protezuotų dantų gali skirtis.
Jei pacientas pageidauja balinimą atlikti namuose, tam puikiai gali tikti balinančios dantų kapos. Jos pacientui būna pritaikytos individualiai, o balinimo gelio kiekis ir intensyvumas parenkamas taip, kad nepakenktų dantims.
Norint pasirūpinti spindinčia balta šypsena, svarbu ją patikėti į profesionalų rankas. Tiesa, prieš procedūrą pacientai visada yra perspėjami, jog po gydytojo odontologo kabinete atlikto dantų balinimo gali atsirasti dantų jautrumas, tačiau jis yra laikinas ir dažniausiai trunka 1–2 paras. Be to, šis pojūtis yra individualus, priklauso nuo pacientų asmeninių savybių ir pasireiškia ne visiems.
Balinimo procedūrų nereikėtų atlikti per dažnai – geriausia kartą per metus. Svarbu atkreipti dėmesį, kad jų negalima atlikti, jei yra karioziniai pažeidimai, ėduonis, burnoje yra prasidėję uždegiminiai procesai, pažeista gleivinė. Taip pat jei buvo atliktas estetinis dantų plombavimas ar protezavimas, nes plombos ir protezai nebąla, todėl rezultatas gali būti netolygus ir neatitikti lūkesčių.