Vaikų dantų gydymas su bendrine nejautra
Sklandus ir be streso vaikų dantų gydymas su bendrine nejautra VIC klinikose VILNIUJE!
Ką reikia žinoti apie dantų gydymą su sedacija ir narkoze (bendrine nejautra)?
Vaikų dantų gydymas – atsakingas ir kruopštus procesas, reikalaujantis ypatingo dėmesio vaiko poreikiams bei tinkamų metodų parinkimo. Kai kuriais atvejais prireikia ir anestezijos, tačiau pastebime, kad bendrinė nejautra (narkozė) dažnai yra painiojama su sedacija. Neretai klaidingai manoma, kad būtent pastarasis metodas yra įprastai taikomas vaikams. Tačiau iš tiesų vaikų odontologijoje narkozė užtikrina didesnį saugumą ir komfortą tiek vaikui, tiek gydytojui, todėl mūsų klinikose vaikų dantų gydyme gydytojai taiko tik narkozę.
Narkozės privalumai vaikų dantų gydyme:
- Be skausmo ir nepatogumo. Procedūrų metu pacientas nejaučia skausmo ar diskomforto, o tai ypač svarbu gydant sudėtingus atvejus arba taikant daug procedūrų reikalaujantį gydymą.
- Be streso ir sklandžiai. Padeda išvengti vaikų baimės, nerimo ar atsisakymo bendradarbiauti su gydytoju, užtikrinant sklandų ir efektyvų gydymą.
- Galimybė atlikti sudėtingas procedūras. Leidžia odontologui netrikdomam vaiko judesių ar reakcijų susitelkti į darbą, taip pagerinant gydymo kokybę.
- Ypatingi atvejai. Itin pasitarnauja atvejais, kai pacientas turi elgesio sutrikimų, negalią ar kitas sveikatos problemas, dėl kurių įprastas gydymas tampa sudėtingas.
Dažniausios narkozės pasirinkimo priežastys:
- paniška vaiko baimė gydytis dantis arba net būti odontologo kabinete;
- labai mažas vaiko amžius, kai jis neišsėdi vienoje vietoje pravira burnyte ir nesutinka bendradarbiauti su gydytoju;
- situacijos, kai reikia gydyti daug dantukų vienu metu;
- sudėtingos odontologinės procedūros, pavyzdžiui, kelių dantukų šalinimas;
- pykinimas, kuris vaikui pasireiškia gydymo metu;
- raidos sutrikimai, apsunkinantys vaiko ir gydytojo bendradarbiavimą;
- situacijos, kai būtina suteikti skubią pagalbą arba užbaigti pradėtą gydymą, kurio negalima atidėti, kol vaikas ūgtelės ar ims pasitikėti gydytoju ar sugebės bendradarbiauti.
Sedacija – tai giliojo miego būsena, kai pacientas yra prislopintas, bet kvėpuojama savarankiškai. Gydymas pradedamas konsultacija su odontologu, kai įvertinama sveikatos būklė, aptariamas gydymo planas, aptariama, kaip pasiruošti procedūrai ir kada atvykti. Vaikų dantų gydymas gali būti atliekamas ir su sedacija, tačiau vaikų odontologijoje narkozė užtikrina didesnį saugumą ir komfortą tiek vaikui, tiek gydytojui, todėl mūsų klinikose vaikų dantų gydyme gydytojai taiko tik narkozę.
Narkozė ar sedacija?
Pastebime, kad tėvai dažnai painioja narkozę (bendrinę nejautrą) ir sedaciją, ieškodami informacijos apie vaikų dantų gydymą su sedacija: kiek kainuoja vaikų dantų gydymas su sedacija, nemokamas vaikų dantų gydymas su sedacija, kiek trunka vaikų dantų taisymas su sedacija, kada taikoma sedacija vaikams ir pan. Taip pat kyla klausimų apie vaikų dantų taisymą su sedacija, dantų tvarkymą su sedacija, dantų rovimą su sedacija vaikams ir pan. Svarbu žinoti, kad šios dvi sąvokos apibūdina skirtingus anestezijos metodus, tačiau mūsų klinikose vaikų dantų gydymui yra taikoma tik bendrinė nejautra (narkozė), kuri užtikrina didesnį saugumą ir komfortą.
Bendrinė nejautra (narkozė) yra procesas, kai pacientas visiškai užmigdomas, kvėpavimas palaikomas aparatu, pacientas nejaučia jokio skausmo ar kitų pojūčių. Kol vaikas yra bendrinėje nejautroje, gydytojas atlieka reikalingą odontologinę paslaugą. Prieš taikant bendrinę nejautrą būtina gydytojo anesteziologo konsultacija. Atlikus narkozę gydytojas odontologas atlieka reikalingą odontologinę procedūrą. Po narkozės vaikas stebimas klinikoje, kol visiškai atsigauna ir tik tada, su tėvų priežiūra, išleidžiamas namo. Mūsų klinikose dirba profesionalūs ir patyrę gydytojai odontologai ir anesteziologai, kurie atsakys į visus jums svarbius klausimus.
Indikacijos ir sprendimo priėmimas
Kada vaikui yra reikalinga narkozė?
Narkozė vaikams dažniausiai taikoma šiais atvejais:
- vaikas bijo odontologinių procedūrų arba proceso metu negali bendradarbiauti su gydytoju;
- reikalingas gydymas, kurio metu bus atlikta daug procedūrų;
- vaikas turi elgesio sutrikimų ar negalią (fizinę / intelektinę);
- procedūros yra ganėtinai sudėtingos ir vaikui sukelia didelį stresą.
Kokio amžiaus vaikams gali būti taikoma narkozė?
Paprastai narkozė gali būti taikoma vaikams nuo 2–3 metų amžiaus, tačiau konkretūs atvejai aptariami su gydytoju anesteziologu.
Pasiruošimas procedūrai
Ar reikalingas specialus pasiruošimas vaikų dantų taisymui su narkoze?
Jei anestezija atliekama ryte, vaikas turi būti nevalgęs ir negėręs nuo praėjusio vakaro. Jei procedūra atliekama dieną, vaikas turi būti nevalgęs ir negėręs bent 6 valandas. Jei reikalingas papildomas pasiruošimas, jis aptariamas su gydytojais individualiai.
Po procedūros
Kaip vaikas jausis po gydymo su narkoze procedūros?
Kai vaikas pabunda po anestezijos, normalu, kad jis bus mieguistas. Paprastai vaikai po narkozės greitai atsigauna, tačiau po vaikų dantų taisymo su narkoze reikėtų pailsėti – likti namie, pagulėti, atsisakyti aktyvios fizinės veiklos. Svarbu, kad po procedūros tėvai stebėtų vaiką ir laikytųsi gydytojo nurodymų. Jei buvo atliekamos sudėtingesnės procedūros, skausmą gali palengvinti gydytojo paskirti vaistai.
Svarbu įsidėmėti: po gydymo su anestezija svarbu išlaikyti reguliarią burnos higienos priežiūrą ir lankytis pas odontologą profilaktiniams patikrinimams. Tai padės išvengti didesnių problemų ateityje ir sumažins poreikį vėl taikyti sedaciją ar narkozę.
Pateikiame atsakymus į dažniausiai tėvelių užduodamus klausimus apie vaikų dantų gydymą su narkoze:
Neradote atsakymo į rūpimą klausimą? Susisiekime:
VIC odontologijos klinikos Vilniuje tel.: +370 604 16118