Lazerinis periodontologinis gydymas

Švelnesnis, saugesnis ir mažiau skausmingas dantų ligų gydymas bei greitesnis gijimas.

Lazerinė periodontologija – kas tai?

Lazerinė periodontologija – dantų ir dantenų ligų gydymas naudojant lazerį- suteikia galimybę procedūras atlikti dar kruopščiau ir tiksliau, siekiant ilgalaikio rezultato, patogaus gyvenimo ir džiuginančios šypsenos.

Gydymo lazeriu privalumai
Švelnus, minimaliai invazyvus gydymas
Trumpesnės procedūros
Minimalus nejautros poreikis
Žymiai greitesnis gijimas
Mažesnis dantų jautrumas
Imuninio atsako stimuliavimas
Mažesnis kraujagyslių pralaidumas
Žaizdų gijimo ir audinių regeneracija
Randų susidarymo stabdymas
Mažesnė infekcijos tikimybė

Dirbant lazeriu, spindulys nukreipiamas labai tiksliai, saugomi greta esantys audiniai, dėl to procedūros tampa minimaliai invazyvios. Lazerio spindulys ir vandens srautas nesukelia didelio diskomforto, procedūros atliekamos minimalioje nejautroje, o kartais nuskausminamųjų visai nereikia. Sutrumpėja tiek procedūrų, tiek poprocedūrinis laikotarpis.

Lazerio spindulys gerina mikrocirkuliaciją, didina deguonies įsisavinimą audiniuose, mažina kraujagyslių pralaidumą, skatina žaizdų gijimą ir audinių regeneraciją, mažina dantų jautrumą, stabdo randų susidarymą, stimuliuoja imuninį atsaką, veikia burnoje esančias bakterijas bei mažina infekcijos tikimybę. Dėl mažesnio kraujagyslių pralaidumo, lazerinė periodontogija tampa puikia alternatyva žmonėms, turintiems gretutinių ligų, pvz. hipertenziją, ar kūdikiams, kai būtina pakirpti liežuvio pasaitėlį.

Kokioms procedūroms naudojamas lazeris?

Bendradarbiaujant su gyd. ortodontais: gleivinės pertekliaus koregavimas, liežuvio pasaitėlio plastika, burnos pasaitėlio plastika, dantenų hiperplazijos ir kitais atvejais.

Bendradarbiaujant su gyd. ortopedais: laminačių ,,atmušimas“, dantenų kontūro korekcija, vainiko klinikinis prailginimas esant giliam karioziniam pažeidimui arba po dantų vainikų lūžių, taip pat, prieš endodontinį gydymą.

Dantenų ligų gydymas

Burnoje nuolat kaupiasi įvairios bakterijos, kurios ilgainiui gali sukelti įvairias dantenų infekcijas ar uždegimus. Beveik 70% žmonių visame pasaulyje serga dantenų ligomis, kurios vystosi lėtai ir žmogus pirminių pokyčių gali net nepastebėti. Tačiau negydomų dantenų ligų pasekmėmis gali tapti dantenų kraujavimas, dantų paslankumas, o su laiku ir jų netekimas.

Dantenų ligų gydymas lazeriu yra minimaliai invazyvus, procedūros trumpesnės, o gijimo laikotarpis –  greitesnis.

Dantenų kontūro formavimas lazeriu

Dantenų kontūravimas apima dantenų audinio pertekliaus pašalinimą apie dantis arba dantenų atstatymą, dantenų recesijos atveju.

Dėl netinkamos ar nepakankamos burnos higienos, progresuojančio periodontito ar kitų priežasčių, nuo danties gali atsitraukti dantenos, lemiančios tarpus tarp dantų, kišenių apie dantis formavimąsi. Siekiant stabdyti procesą, iš kišenės dugno pašalinami infekuoti, pakitę audiniai, naudojant lazerį, efejtyviai naikinamos bakterijos, skatinamas sveikų periodonto audinių formavimasis ir dantenų susitraukimas.

Dėl tam tikrų vaistų vartojimo ar kitų priežasčių,  gali pasireikšti dantenų išvešėjimas. Dantenos padidėja, kramtymas tampa apsunkintu ir skausmingu, valgant gausiai kraujuoja. Dantenų kontūrą formuojant lazeriu, saugomi greta esantys audiniai, gijimas yra žymiai greitesnis.

Kai danties karieso pažeidimas gilus ir yra žemiau dantenų ribos, siekiant išsaugoti savus dantis, būtinas danties vainiko prailginimas.

Burnos ataugų šalinimas

Lazeris gali būti naudojamas ir burnoje esančioms ataugoms, vadinamoms papilomomis arba fibromomis, šalinti. Šios ataugos gali susidaryti smarkiai įsikandus į skruostus ir liežuvį.

Liežuvio pasaitėlio pakirpimas

Per trumpas liežuvio pasaitėlis gali sukelti diskomfortą valgant, kalbėjimo sutrikimų, taip pat turi įtakos nusmukusių dantenų atsitraukimui. Liežuvio pasaitėlio pakirpimas lazeriu yra greita, saugi ir neskausminga procedūra, kurios metu kartais nuskausminamųjų nereikia visiškai.

Periimplantito gydymas

Ant implantų, taip pat, kaip ir ant natūralių dantų, kaupiasi įvairios apnašos ir bakterijos, kurios gali sukelti uždegimus ar infekcijas, pažeisti minkštuosius ir kietuosius audinius. Norint išsaugoti implantus ir pasirūpinti burnos sveikata, būtina reguliari protezavusio gydytojo apžiūra bei tinkama priežiūra.

Periimplantas skirstomas į dvi kategorijas:

  • perimukozitas – dantenų uždegimas, susidarantis tik aplink danties implanto minkštuosius audinius, kuomet kaulinis audinys nepažeidžiamas.
  • periimplantas – uždegimas, kuomet paveikiami ir minkštieji audiniai – dantenos, ir kietieji – kaulas. Kuomet pradeda tirpti kaulas, chirurginis gydymas yra praktiškai neišvengiamas.

Periimplanto gydymas lazeriu, padeda išsaugoti minkštuosius ir kietuosius audinius, kruopščiai ir tiksliai pašalinant tik uždegimines, pažeistas vietas.

Kainos
KAUNO klinika: Kalniečių g. 247
Liežuvio/lūpos pasaitėlio plastika lazeriu
111 €
Kiuretažas uždaras lazeriu
48 €
Dekontaminacija lazeriu
43 €
Klinikinis vainiko pailginimas su lazeriu
151 €
Herpeso gydymas lazeriu
27 €
Darinio pašalinimas lazeriu
87 €
Specialistai
Inesa Stigienė
Gyd. odontologė - periodontologė
PLAČIAU
Kaunas, Kalniečių g. 247