2024-03-06

Šiuolaikinės protezavimo technologijos, apie kurias būtina žinoti

 

Kokios šiuolaikinės technologijos taupo laiką ir užtikrina džiuginantį rezultatą?

VIC odontologijos klinikų gydytojas odontologas – ortopedas Mantas Kėvelaitis atkreipia dėmesį, jog gydymo pradžioje itin svarbu aptarti ir suplanuoti norimą pasiekti ilgalaikį rezultatą, atsižvelgiant į esamą situaciją, lūkesčius ir įvertinant numatomus pokyčius ateityje. Pacientams dažnai norisi, kad gydytojas odontologas sutvarkytų tik vieną ar kitą dantį, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje tokiu atveju gali prireikti pergydymo ar papildomų procedūrų. Todėl bet kokius, nors ir smulkius pavienius darbus, tikslinga pradėti tik po ilgalaikio gydymo plano sudarymo.

Gydymo plano sudarymas priklauso nuo daugelio veiksnių. Siekiant ilgalaikio rezultato, būtina atsižvelgti, ar planuojama atstatyti viršutinio ir apatinio žandikaulio dantis, ar dantų atstatymas pradedamas nuo vieno žandikaulio su perspektyva kito žandikaulio dantis atstatyti vėliau.

Pacientui nusprendus viso sąkandžio iš karto neatstatyti, ieškoma alternatyvų, derinami terminai ir randami laikini sprendimai, užkertantys kelią tolimesniems procesams.

Skaitmeninis dantų atstatymo planavimas

Pasitelkiant šiuolaikines technologijas būsimo dantų atstatymo rezultato modeliavimą ir jo įvertinimą atliekame dar nepradėjus gydymo.

Dantų atstatymo skaitmeninio planavimo procesas:

  1. Dantys yra nuskenuojami intraoraliniu skeneriu, kuriuo dantų ir žandikaulių vaizdas perkeliamas į skaitmeninį formatą. Taip pat padaromos dantų ir šypsenos nuotraukos, kurios sujungiamos į bendrą vizualizaciją su skenuotu vaizdu.
  2. Kompiuterio ekrane matoma esama situacija ir būsimas vaizdas. Pacientas kartu su gydytoju gali situaciją aptarti bei koreguoti norimą rezultatą.
  3. Pagal sumodeliuotą vaizdą atspausdinami dantų modeliai bei pagaminamas būsimų dantų prototipas.
    Atspausdinti modeliai lengvai pritvirtinami prie esamų dantų. Todėl būsimą vaizdą galima atidžiai apžiūrėti dar nepradėjus gydymo. Pacientas natūraliai mato, kaip atrodys būsimi dantys. Jei reikia, atliekamos korekcijos derinant lūkesčius ir geriausias gydymo alternatyvas.
  4. Nusprendus, kad atstatomų dantų tiek funkcija, tiek estetika tenkina – pagal pagamintą modelį yra gaminami būsimi naujieji dantys.
  5. Naudojant skaitmenines technologijas planavimas vyksta greičiau, o pacientui tampa lengviau ir ramiau apsispręsti dėl naujų dantų formos, ilgio, spalvos ir kitų kriterijų.

Kokios medžiagos dantų atstatymui yra geriausias pasirinkimas?

Vieningo atsakymo, kuris tiktų visiems, tikrai nėra. Tai, kas tinka vienam asmeniui, ne visada tiks ir Jums. Todėl remtis pavyzdžiais iš aplinkos, nėra teisinga.

Tinkamas medžiagų parinkimas, kaip ir gydytojo patirtis ar naujausių mokslu pagrįstų metodikų ir technologijų taikymas – itin svarbūs veiksniai ilgaamžiškumui užtikrinti. Taip pat individualiai vertinama kiekviena situacija.

Pavyzdžiui, jei pacientas nusprendžia atstatyti viršutinius dantis, būtina atsižvelgti ir į apatinių dantų būklę. Vertiname, ar tai yra savi, protezuoti ar implantuoti dantys. Kokia dantų būklė, koks sukandimas bei kiti kriterijai. Nuo visumos priklauso ir dantų atstatymui tinkamiausios medžiagos.

Taip pat svarbu įvertinti ne tik estetiką, tačiau praktinį patogumą, tolesnės priežiūros niuansus. Taip pasiekiame ilgalaikį rezultatą, o atstatytais dantimis rūpintis tampa paprasčiau.

Kriterijai ilgalaikiam rezultatui pasiekti

Gydymo proceso metu gydytojas odontologas – ortopedas planuoja ir seka gydymo eigą, į komandą pasitelkdamas reikalingus įvairių sričių specialistus – burnos chirurgą, gyd. periodontologą, gyd. ortodontą, gyd. terapeutą, burnos higienistą.

Pradinis situacijos įvertinimas iš įvairių perspektyvų, aiškus sutarimas dėl siekiamo galutinio rezultato bei nuolatinė gydymo proceso kontrolė užtikrina patikimą ir sklandų procesą bei pacientą ir gydytoją džiuginantį rezultatą.

Registracija telefonu: Vilniuje +37060416118 ir Kaune +37037775070
Plačiau apie protezavimo paslaugas.