2023-11-23

Komforto jausmas odontologo kėdėje? Taip, tai įmanoma!

 

„Jei tik būčiau žinojus, kaip paprastai viskas gali vykti, nebūtų reikėję tiek laiko prisiruošimui. Komfortas odontologo kėdėje atrodė neįmanomas dalykas, o dabar pati įsitikinau, kad tai įmanoma. Artimiesiems tikrai rekomenduočiau išbandyti procedūras taikant sedaciją.“ – pasakoja VIC odontologijos klinikų pacientė.

Ne paslaptis, kad yra žmonių, kurie vis dar vengia ar kaip įmanydami atidėlioja vizitą pas odontologą. To priežasčių yra įvairių – nuo baimės patirti skausmą iki paprasčiausio nejaukumo jausmo užuodžiant medikamentų kvapus ir girdint net specifinius garsus. Tačiau turime jums gerų žinių – šiuolaikinė medicina ir odontologija siūlo veiksmingą būdą, kaip jūsų apsilankymą pas odontologą paversti komfortišku. Ilgametės patirties sukaupusi ir naujausias žinias taikanti VIC odontologijos klinikų gydytoja anesteziologė Natalja Rudnikevič paprastai paaiškina, kas yra sedacija, ir kaip ji gali padėti jums.

Sedacija, arba kitaip – anestezija, tai procedūra, padedanti pacientams atsipalaiduoti dantų gydymo metu. Šią procedūrą pacientai renkasi įvairiausiais atvejais. Pavyzdžiui, kai kankina didelis nerimas ar baimė; kai numatyta ilga ir sudėtinga procedūra; kai pacientas turi stipriai išreikštą pykinimo ar springimo refleksą; kai dantys yra jautrūs arba tiesiog siekiant nežinoti, kas vyksta gydytojo atliekamų procedūrų metu. Odontologijos ir implantologijos klinikose taikomos sedacijos metu pacientas gali snūduriuoti, bet neužmiega, gali komunikuoti su gydytoju, jaučiasi ramiai, atsipalaidavęs. Todėl gydytojui palengvinamos sąlygos procedūroms atlikti, o pacientui suteikiamas visiškas komforto jausmas.

Sudėtingesnių ar ilgesnių odontologinių ir chirurginių procedūrų metu dažniausiai taikoma intraveninė vidutinio lygio sedacija. Jos metu per kateterį leidžiami vaistai, sukeliantys atsipalaidavimo būseną, kurios lygį procedūros metu galima kontroliuoti ir, esant poreikiui, pagilinti.

Mano praktikoje daugelis pacientų renkasi sedaciją, nes pasitiki jos efektyvumu ir naudingumu. Taip žmonėms padedama susitvarkyti su nerimu, sureguliuojamas kraujospūdis, procedūros atliekamos saugiai, net esant gretutinėms ligoms. Abejojantiems, ar ši procedūra tikrai saugi, galiu drąsiai tai patvirtinti, jog tinkamai prižiūrint, sedacija yra visiškai saugi. Procedūrų taikant anesteziją metu nuolat sekama širdies veikla, kraujospūdis, kvėpavimas. Kiekvienu konkrečiu atveju sedacijos lygis (nuo lengvos iki gilios) yra parenkamas pagal paciento būklę ir numatomos procedūros trukmę. Taigi, kiekvieną kartą įvertiname individualų paciento atvejį ir tik tada taikome anesteziją.

Tikriausiai smalsu, kas gi vyksta sedacijos metu ir ką jaučia pacientas?

Kai taikoma intraveninė sedacija, žmogus paprasčiausiai panyra į ramybės būseną, yra mieguistas, todėl nejaučia skausmo, baimės, nerimo, o taip pat išnyksta laiko pojūtis. Po atliktos procedūros pacientas yra lengvai pažadinamas. Taigi, sedacija, atliekama profesionalaus gydytojų anesteziologų licenciją turinčioje klinikoje, yra ir saugi, ir naudinga procedūra.

Jei vis dar dvejojate, galite atsakyti į žemiau pateiktus klausimus, kurie, tikiu, padės galutinai apsispręsti.

  • Jums sunku išsėdėti odontologo kėdėje ilgesnį laiką?
  • Kankina stipri odontologų baimė?
  • Jūsų skausmo slenkstis yra žemas?
  • Jūsų dantys yra labai jautrūs?
  • Jums darosi silpna nuo medikamentų kvapų ir specifinių garsų?
  • Turite stipriai išreikštą pykinimo refleksą?
  • Vizito metu planuojamos ilgesnės ar sudėtingesnės procedūros?

Jei nors į vieną klausimą atsakėte teigiamai ir būtent tai jus stabdo išspręsti varginančias dantų problemas, pasitarkite su gyd. odontologu dėl gydymo taikant sedaciją galimybių. Tai padės nuvyti visas baimes šalin ir leis pagaliau džiaugtis paprastu, bet mums visiems taip reikalingu dalyku – sveikais dantimis ir gražia šypsena.

Registracija telefonu: Vilniuje +37060416118 ir Kaune +37037775070
Plačiau apie sedacijos taikymą.