2024-06-18

Kraujagyslių ligos ir burnos ertmės priežiūra

dantys ir kraujagyslių ligos

 

Paprasta sutikti, jog žmogaus organizmas veikia kaip vieninga sistema. Neretai gali atrodyti, kad burnos ertmėje atsiradusios ligos lemia tik burnos sveikatos būklę. Tačiau dažnai yra įdomu sužinoti, koks tiesioginis ryšys sieja burnos sveikatą ir vieną svarbiausių organų – širdį.

Burnos ertmės bakterijos

Burnoje esanti bakterijų įvairovė užtikrina tinkamą burnos ertmės mikroflorą. Tačiau bakterijos yra naudingos tam tikrą laiką, kol nesikaupia burnos ertmėje. Kruopšti burnos higiena tinkamai parinktomis priemonėmis padeda kontroliuoti bakterijų kiekį ir užtikrinti, kad jos neužsilaikytų tarpdančiuose, ties dantenomis ar kitose sunkiau valomose vietose. Apnašų nepašalinus, kyla vietinis uždegimas – natūrali organizmo reakcija, pasireiškianti dantenų patinimu, kraujavimu bei jautrumu.

Burnos sveikatos ryšys su širdies ligų atsiradimu

Negydomos burnos ertmių ligos gali lemti periodontito ligą, kitaip vadinamą parodontoze. Remiantis mokslo tyrimais, periodonto simptomus patiria iki 50% suaugusiųjų asmenų.

Periodontito ryšį su kraujagyslių ligomis tyrusi Amerikos širdies asociacija patvirtino, jog periodontitą sukeliančios bakterijos, esančios apnašose, turi įtakos koronarinei širdies ligai. Periodonto infekcija gali padidinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką apie 15 – 19%, todėl tinkama burnos ertmės priežiūra yra labai svarbi, norint išvengti bendrų organizmo ligų ir pasirūpinti bendra sveikatos būkle.

Požymiai, į kuriuos ypač svarbu atkreipti dėmesį, siekiant išvengti periodontito vystymosi:

  • kraujuojančios dantenos,
  • burnoje juntamas nemalonus skonis,
  • nemalonus burnos kvapas,
  • dantų paslankumas,
  • atsitraukiančios dantenos.

Tinkama burnos higiena

Profesionali burnos higiena mokslininkų atliktų tyrimų metu buvo įvertinta kaip ypač veiksminga procedūra, siekiant sumažinti sisteminių ligų atsiradimo riziką.

Reguliariai du kartus per metus atliekama profesionali burnos higiena padeda laiku pastebėti pokyčius ir stabilizuoti situaciją, taip pat padeda laiku pasirūpinti bendra organizmo būkle.

Vizito metu, pastebėję burnos ertmės pokyčius, nesusijusius su dantų ar dantenų ligomis, burnos higienistai ar gydytojai odontologai pacientą visuomet nukreipia pas reikalingą specialistą.

Registracija telefonu: Vilniuje +37060416118 ir Kaune +37037775070