2023-09-12

Ką svarbu žinoti apie paradontozę? Požymiai, įspėjantys apie būtiną vizitą pas gyd. odontologą

 

Periodontitas

Periodontitas arba kitaip vadinama paradontozė – liga, kai dėl apnašų kaupimosi aplink dantis yra pažeidžiami esantys audiniai: dantenos, periodonto raištis, cementas ar alveolės kaulas. Periodontitas vystosi lėtai, neskausmingai, dėlto ši liga yra ypač paplitusi. Remiantis atliktais tyrimais teigiama, kad daugiau nei 50% vyresnių žmonių susiduria su šios ligos požymiais. Periodontitas vystosi lėtai ir neskausmingai, todėl ne visada atkreipiamas dėmesys į pirmuosius požymius. Laiku nepradėjus reikiamo gydymo, pradeda tirpti kaulas, gali atsirasti dantų paslankumas ar dantų padėties pasikeitimas, galimas vieno ar kelių dantų netekimas. Svarbu žinoti, jog ligos progresavimą galima ir būtina stabdyti.

Periodontito vystymosi požymiai

  • Dantenų paraudimas, patinimas
  • Dantenų kraujavimas, pūliavimas
  • Dantenų nusmukimas ir vizualiai pailgėję dantys
  • Tarpų tarp dantų atsiradimas dėl kaulo tirpimo
  • Dantų paslankumas ir padėties kitimas
  • Dantų jautrumas į šaltą, karštą ar rūgštų maistą
  • Nemalonus kvapas iš burnos

Gydymas vandens lazeriu

Gydant periodontitą dažnai taikomas kompleksinis gydymas, apimantis burnos higieną, priodontinį gydymą, dažnai procedūras atliekant vandens lazeriu. Periodontito gydymas vandens lazeriu – inovatyvi procedūra, kuri užtikrina komfortą gydymo eigoje, bei greitesnį gijimą po procedūrų. Vandens lazeriu atliekamos procedūros ypatumas – galimybė lazerio spindulį nukreipti itin tiksliai, dėl ko procedūrų metu nereikia ar reikia gerokai mažiau nuskausminamųjų, procedūros yra trumpesnės, išvengiama randų, o pacientus džiugina komfortas tiek procedūrų metu, tiek po jų.

Kaip išvengti periodontito?

Svarbiausia prevencinė periodontito priemonė – tinkama burnos higiena. Ligos galima išvengti taisyklingai ir kruopščiai valantis dantis ir tarpdančius tinkamai gydytojo odontologo ar burnos higienisto parinktomis priemonėmis, profilaktiškai lankantis pas gydytoją odontologą bei reguliariai atliekant profesionalią burnos higieną. Ypač gerų rezultatų periodontito atbejais sulaukiama naudojantis SOLO profilaktikos metodika.

Pastebėjote periodontito požymius?

Pagrindinis, lengvai pastebimas ir pats svarbiausias periodontito ligos požymis – dantenų kraujavimas. Pastebėjus šį, ar bet kurį kitą požymį, būtina kuo skubiau kreiptis į gydytoją periodontologą ar burnos higienistą. Svarbu žinoti, jog tai uždegimo požymis, kuris neišnyks savaime.

Vizito metu įvertinama situacija, nustatomos priežastys, sudaromas gydymo planas, siekiant ligą sustabdyti. Taip pat svarbus komandos bendradarbiavimas, nes tiek prieš periodontologinį gydymą, tiek po jo burnos higienistas padeda pasirūpinti tinkama dantų ir burnos priežiūra, kuri periodontto ligų atvejais yra ypač svarbi.

Registracija telefonu: Vilniuje +37060416118 ir Kaune +37037775070
Plačiau apie periodontologinį gydymą.