Dažniausi klausimai apie dantų atstatymo galimybes
Kodėl esant galimybei svarbu išsaugoti nuosavus dantis?
Jūsų dantys – pats tobuliausias gamtos kūrinys. Tai suprasdami, dantų atstatymo procedūrų metu mes visada stengiamės išsaugoti nuosavus dantis. Kodėl tai svarbu?
Natūralūs dantys, priešingai nei implantai, turi raiščius, dėl kurių kramtydami jaučiame sukandimo jėgą. ,,Nors dantys po atstatymo gali atrodyti itin natūraliai, kramtydami tik jais – sukandimo jėgos nejaučiame. Jei burnoje nelieka nuosavų dantų, dažnai to nejaučiant kandama ir kramtoma per stipriai. Taigi, išsaugoti nors ir keletą nuosavų dantų, kad žmogus natūraliai jaustų sukandimo jėgą, esant galimybei, yra ypač svarbu. Kiekvieno organizmas yra labai skirtingas, todėl ir dantų atstatymo pasirinkimuose nėra vienodų taisyklių tinkamų visiems – visada individualiai vertiname situaciją ir šalinti dantų neskubame “, – apie dantų atstatymo subtilybes kalba VIC odontologijos klinikų gyd. odontologas – ortopedas Mantas Kėvelaitis.
Kodėl ne visuomet implantuojama ar protezuojama iš karto?
Burnos chirurgas Gvidas Jankauskas teigia, kad nėra vienos gydymo metodikos, tinkamos visiems atvejams. Todėl siekiant ilgalaikio rezultato itin svarbu individualus paciento situacijos įvertinimas ir tinkamiausio gydymo plano sudarymas atsižvelgiant į gydymo galimybes, perspektyvas ir paciento lūkesčius.
Atstatant viso žandikaulio dantis gydymo plano sudaryme dalyvauja burnos chirurgas ir gyd. ortopedas, o, jei reikia, pasitelkiami ir kitų sričių specialistai.
Jeigu yra palanki situacija, nėra didelių kaulo defektų, nėra uždegiminių pakitimų, sveika gleivinė, šių dienų medicinos galimybės ir gydytojų patirtis leidžia net per vieną dieną pašalinti dantį ar keletų jų, įsriegti vieną ar keletą implantų ir tą pačią dieną pritvirtinti laikiną dantį ar dantų eilę.
Tačiau, jeigu turime kaulo defektų, stebime uždegimą ar kitas indikacijas, atsižvelgiant į paciento situaciją ir norint užtikrinti ilgalaikį rezultatą, laikantis medicinos protokolų, implantacijos ar protezavimo, būtina palaukti. Pirmiausiai būtina stabilizuoti uždegiminius pokyčius ir tik tuomet galima implantacija ar kaulo atstatymas, o vėliau galima dantis protezuoti. Taigi, toks gydymas gali užtrukti ilgiau, tačiau rezultatas bus prognozuojamas ir ilgalaikis.
Tinkamiausias gydymo metodas bei terminai priklauso nuo likusių dantų, kaulo bei minkštųjų audinių būklės. Konsultacijos metu gydytojas visada supažindina su gydymo galimybėmis, alternatyvomis, nurodo terminus ir padeda pasirinkti Jums tinkamiausią gydymo planą.
Kokie protezai geriausi?
Vieningo atsakymo, kuris tiktų visiems atvejams – nėra. Todėl ruošiantis dantų atstatymui, atsižvelgiama į individualią situaciją, paciento lūkesčius, ilgalaikio rezultato prognozę, praktinį patogumą, priežiūros ypatumus, terminus ir kaštus bei kitus kriterijus. Pagal juos atsakingai vertinamos įvairios gydymo alternatyvos ir pacientui padedama pasirinkti tinkamiausią variantą. Pavyzdžiui, jei pacientas nusprendžia atstatyti tik viršutinius dantis, gydytojas būtinai vertina ir apatinius: ar tai nuosavi dantys, protezuoti ar implantuoti. Nuo to priklauso parenkamos medžiagos, kurias būtina suderinti, siekiant tolygaus kramtymo ir sukandimo jėgų pasiskirstymo, vertinant funkcijos ir estetikos užtikrinimą ir kitus kriterijus.
Taip pat svarbu žinoti, jog atstatytus dantis privalu prižiūrėti taip pat kaip savus. Informaciją kaip ir kokiomis priemonėmis geriausiai prižiūrėti dantis suteikia burnos higienistas reguliarių profilaktinių burnos higienos vizitų metu.
Registracija telefonu: Vilniuje +37060416118 ir Kaune +37037775070